Відповідно до нового закону про мобілізацію значна частина чоловіків-освітян втратила право на відстрочку від мобілізації. Адже тепер право на відстрочку мають лише ті викладачі коледжів і вишів, які задовольняють певним критеріям.
В яких випадках викладач матиме право на відстрочку, і хто його втратив, роз'яснила адвокатка юридичної компанії "Де-Юре" Лариса Кісь.
За словами правознавиці, відповідно до нового закону, право на відстрочку від мобілізації мають лише ті працівники вишів та коледжів, які працюють у навчальному закладі не менше, ніж на три чверті ставки, та які мають науковий ступінь. Тобто відстрочку від мобілізації можуть отримати лише ті чоловіки, що відповідають таким критеріям:
- працюють у навчальному закладі не менше, ніж на 0,75 ставки;
- мають науковий ступінь доктора або кандидата наук.
Решта викладачів, які не підпадають під ці критерії, можуть бути мобілізовані, адже відстрочки вони не мають. Тобто, асистенти, старші викладачі або інші працівники, які проводять семінарські та лабораторні заняття, підлягають мобілізації.
Популярні зараз
Стилісти назвали головний колір осені 2024 року: як створити модний образ на кожен день
У МВС повідомили, як перереєструвати автомобіль після встановлення ГБО
У Раді зробили заяву щодо демобілізації у ЗСУ: “Люди не розуміють, чого чекати“
До речі, на шкільних вчителів поширюється лише одна вимога – про роботу не менш ніж на 0,75 ставки. Що ж стосується наукового ступеню, то він для шкільних учителів та працівників профтехосвіти не обов'язковий.
Для отримання відстрочки від мобілізації викладачі мають подати заяву і такі документи:
- довідку з місця роботи, яка підтверджує займану посаду, основне місце роботи та розмір ставки, що становить не менше 0,75;
- диплом про науковий ступінь (для тих, хто його має).
Нагадаємо, нардеп Роман Костенко вважає, що мобілізаційний вік слід знизити з 25 років до 20.