Адвокат повідомив, які хитрощі використовують співробітники військкоматів при врученні повісток

Автор: Леся Ловіцька

В Україні продовжується дія військового стану та мобілізація, під час якої фіксуються порушення. Адвокат Ростислав Кравець повідомив, що співробітники військкоматів вдаються до різних хитрощів при врученні повісток чоловікам.

Адвокат повідомив, які хитрощі використовують співробітники військкоматів при врученні повісток - today.ua

Юрист зазначив, що працівники територіальних центрів комплектації та соціальної підтримки не доводять до українців інформацію про право на відстрочку. Також є випадки, коли заяви щодо відстрочки не приймаються та військовозобов'язаним чоловікам кажуть, що "це нічого не дасть".

Ростислав Кравець пояснив, що якщо українець надасть письмову заяву, це за фактом буде підставою для відстрочки від мобілізації. За словами правозахисника, представники ТЦК "чудово це розуміють".

Також фіксуються випадки зловживання під час проходження військово-лікарських комісій, коли стан здоров'я по суті не досліджується.

Популярні зараз

Літнім українцям дали менше двох тижнів на оновлення даних у ПФУ, далі припиняють виплату пенсії

Зеленський відповів Путіну на пропозицію про переговори на умовах РФ

Сьогодні світло можуть вимкнути вже з 8-ї ранку: розроблено новий графік відключень електроенергії

Через місяць ухилянтам почнуть розсилати повістки поштою: у Міноборони розповіли про наслідки

В Україні немає нормативних актів, що регулюють вручення повісток.

"Єдине, на що варто звернути увагу, повістку може вручати виключно уповноважена особа військкомату. На сьогоднішній день офіцерському складу мають право вручати виключно за місцем реєстрації, а особам рядового й сержантського складу також можуть вручати повістки у будь-яких інших регіонах України", - цитує Кравця ТСН .

Адвокат повідомив, які хитрощі використовують співробітники військкоматів при врученні повісток

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що влада задумалася про повернення з-за кордону чоловіків, які втекли туди після початку повномасштабної війни. Дані про екстрадицію до України з'явилися у низці польських ЗМІ. Вже є юридична оцінка ситуації – стало відомо, за якої умови справді можна примусово повернути українців додому.

Також повідомлялося, що можливість екстрадиції військовозобов'язаних українців прокоментували в Австрії. У країні заявив, що не мають наміру видавати чоловіків, які знайшли там притулок.