Якщо проведення Національного мультипредметного тесту (НМТ) було пов'язане з будь-якими порушеннями, абітурієнт може оскаржити його результати. Про те, як це зробити, розповімо у цьому матеріалі.
Подати скаргу можна до регламентної комісії НМТ. Це необхідно зробити прямо в день проведення тесту, не залишаючи екзаменаційного центру. Розглянути скаргу комісія має протягом трьох днів.
Якщо вона підтвердить її правочинність, то у вступника буде можливість подати клопотання до апеляційної комісії та домогтися перескладання. Якщо порушення не було підтверджено або не вплинуло на результати абітурієнта, це рішення можна оскаржити також в апеляційній комісії.
Щоб подати апеляцію на рішення регламентної комісії Національного мультипредметного тесту, необхідно вказати:
- прізвище, ім'я, по батькові (за наявності) заявника;
- індивідуальний податковий номер (за наявності), а у разі його відсутності – номер документа, на підставі якого здійснено реєстрацію;
- дату проходження НМТ;
- номер контактного телефону;
- обґрунтування причини оскарження рішення регламентної комісії;
- дату складання заяви.
Регламентна комісія зобов'язана надати абітурієнту копію протоколу засідання, яку він також подає до вищої інстанції. Зазначимо, що з апеляцією необхідно звернутися не пізніше ніж через три дні після ухвалення рішення регламентною комісією НМТ.
Результати апеляційна комісія має надати протягом п'яти діб. У разі підтвердження обґрунтованості претензій заявнику може бути призначено додаткову сесію Національного мультипредметного тесту.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що вступна кампанія в українських вишах розпочнеться цього року 19 липня. Для абітурієнтів розроблено електронний кабінет, через який вони можуть подати заявку на зарахування до університету без його відвідування.